Shop
Xiaomi Poco F6 Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco F6 Display Specifications |
|
| Display Type: | AMOLED, 68B colors, 120Hz, HDR10+, Dolby Vision, 500 nits (typ), 1200 nits (HBM), 2400 nits (peak) |
| Display Size: | 6.67 inches, 107.4 cm2 (~89.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1220 x 2712 pixels, 20:9 ratio (~446 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass Victus |
Xiaomi Poco F6 Pro Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco F6 Pro Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Glass back |
| Phone Model: | Xiaomi Poco F6 Pro |
| Compatible Brand: | Xiaomi |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Poco F6 Pro Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco F6 Pro Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 120W wired, PD3.0, QC3+, 100% in 19 min |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Poco F6 Pro |
Xiaomi Poco F6 Pro Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco F6 Pro Display Specifications |
|
| Display Type: | AMOLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 700 nits (typ), 1200 nits (HBM), 4000 nits (peak) |
| Display Size: | 6.67 inches, 107.4 cm2 (~89.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1440 x 3200 pixels, 20:9 ratio (~526 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass 5 |
Xiaomi Poco M2 battery backshell All Color is available
Xiaomi Poco M2 Display price in Bangladesh
Xiaomi Poco M2 loud speaker price in Bangladesh
Xiaomi Poco M2 Pro Backshell Price in Bangladesh
Xiaomi Poco M2 Pro Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M2 Pro Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 33W wired |
| Capacity: | Li-Po 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Poco M2 Pro |


