Shop
Xiaomi Poco M7 Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M7 Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Glass back |
| Phone Model: | Xiaomi Poco M7 |
| Compatible Brand: | Xiaomi |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Poco M7 Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M7 Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired |
| Capacity: | 5160 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Poco M7 |
Xiaomi Poco M7 Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M7 Display Specifications |
|
| Display Type: | IPS LCD, 120Hz, 450 nits (typ), 600 nits (HBM) |
| Display Size: | 6.88 inches, 112.4 cm2 (~84.0% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 720 x 1640 pixels (~260 ppi density) |
Xiaomi Poco M7 Pro 5G Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M7 Pro 5G Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Glass / Plastic Back |
| Phone Model: | Xiaomi Poco M7 Pro 5G |
| Compatible Brand: | Xiaomi |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Poco M7 Pro 5G Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M7 Pro 5G Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 45W wired |
| Capacity: | 5110 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Poco M7 Pro 5G |
Xiaomi Poco M7 Pro 5G Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco M7 Pro 5G Display Specifications |
|
| Display Type: | AMOLED, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 2100 nits (peak) |
| Display Size: | 6.67 inches, 107.4 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass 5 |
Xiaomi Poco X2 Backshell Price in Bangladesh
Xiaomi POCO X2 Battery Price in Bangladesh
| Title: | Xiaomi Poco X2 Battery |
| Brand: | Xiaomi |
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 27W wired, 100% in 68 min |
| Capacity: | 4500 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Poco X2 |
Xiaomi Poco X2 Camera Glass Price in Bangladesh
Xiaomi Poco X2 Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco X2 Display specifications |
|
| Display Type: | IPS LCD, 120Hz, HDR10, 500 nits (typ) |
| Display Size: | 6.67 inches, 107.4 cm2 (~84.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass 5 |
| Additional features: | Always-on display |


