Shop
Xiaomi Poco X7 Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco X7 Display Specifications |
|
| Display Type: | AMOLED, 68B colors, 120Hz, HDR10+, Dolby Vision, 1200 nits (HBM), 3000 nits (peak) |
| Display Size: | 6.67 inches, 107.4 cm2 (~88.9% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1220 x 2712 pixels, 20:9 ratio (~446 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass Victus 2 |
Xiaomi Poco X7 Pro Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco X7 Pro Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Plastic back, Silicone polymer back (eco leather) |
| Phone Model: | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Compatible Brand: | Xiaomi |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Poco X7 Pro Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco X7 Pro Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 90W wired, PD3.0, QC3+, 100% in 42 min Reverse wired |
| Capacity: | 6000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Poco X7 Pro |
Xiaomi Poco X7 Pro Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Poco X7 Pro Display Specifications |
|
| Display Type: | AMOLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1400 nits (HBM), 3200 nits (peak) |
| Display Size: | 6.67 inches, 107.4 cm2 (~88.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1220 x 2712 pixels, 20:9 ratio (~446 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass 7i |
Xiaomi PocoPhone F1 Backshell Price in Bangladesh
Xiaomi PocoPhone F1 Camera Glass Price & Replacement
Xiaomi Pocophone F1 Display Price in Bangladesh
Xiaomi Pocophone F1 loud speaker price in Bangladesh
Xiaomi Pocophone F1 Motherboard Connector flex cable Price in Bangladesh
Xiaomi Pocophone F1 SIM Tray Price in Bangladesh
|
Product Feature & Specification |
|
|---|---|
| Condition: | New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging |
| Product Type: | Xiaomi Pocophone F1 SIM Tray |
| Compatible Model: | Xiaomi Pocophone F1 |
| Brand: | Xiaomi |
| Originality: | 100% Original Product |


