Shop
Xiaomi Redmi 10X Pro 5G loud speaker price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 10X Pro 5G Motherboard Connector flex cable in BD
Xiaomi Redmi 11 Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 11 Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Plastic back |
| Phone Model: | Xiaomi Redmi 11 |
| Compatible Brand: | Xiaomi |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Redmi 11 Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 11 Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 11 |
Xiaomi Redmi 11 Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 11 Display Specifications |
|
| Display Type: | IPS LCD, 90Hz |
| Display Size: | 6.58 inches, 104.3 cm2 |
| Resolution: | 1080 x 2408 pixels, 20:9 ratio (~401 ppi density) |
| Protection: | Unspecified |
Xiaomi Redmi 11 Prime Battery Backshell Price In bd
Xiaomi Redmi 11 Prime Battery Price in Bangladesh
| Title: | Xiaomi Redmi 11 Prime Battery |
| Brand: | Xiaomi Redmi |
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired 5W reverse wired |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 11 Prime |
Xiaomi Redmi 11 Prime Display Price in Bangladesh
| Display Type | IPS LCD, 90Hz, 400 nits (typ) |
| Display Size | 6.58 inches, 104.3 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) |
| Display Resolution | 1080 x 2408 pixels, 20:9 ratio (~401 ppi density) |
| Protection | Corning Gorilla Glass 3 |
Xiaomi Redmi 12 5G Battery Backshell Price In bd
Xiaomi Redmi 12 5G Battery Price in Bangladesh
| Title: | Xiaomi Redmi 12 5G Battery |
| Brand: | Xiaomi Redmi |
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired, PD |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 12 5G |


