Shop
Xiaomi Redmi 12 Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 12 Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Glass Back |
| Phone Model: | Xiaomi Redmi 12 |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Redmi 12 Battery Price in Bangladesh
| Title: | Xiaomi Redmi 12 Battery |
| Brand: | Xiaomi |
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired, PD |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 12 |
Xiaomi Redmi 12c battery Backshell price in BD
Xiaomi Redmi 12c Camera Glass Lens price in BD
Xiaomi Redmi 12C Display Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 12c SIM Tray Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 13 Backshell Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 13 Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Glass back |
| Phone Model: | Xiaomi Redmi 13 |
| Compatible Brand: | Xiaomi |
| Colour: | All Colors available |
Xiaomi Redmi 13 Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 13 Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 33W wired |
| Capacity: | 5030 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 13 |
Xiaomi Redmi 13C Battery Backshell Price In Bd
Xiaomi Redmi 13C Battery Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 13C Display Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 14 Display Price in Bangladesh
|
Xiaomi 14 Display Specifications |
|
| Display Type: | LTPO OLED, 68B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1000 nits (typ), 3000 nits (peak) |
| Display Size: | 6.36 inches, 97.6 cm2 (~89.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1200 x 2670 pixels, 20:9 ratio (~460 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass Victus |


