Shop
Xiaomi Redmi 8 Battery Price in Bangladesh
| Title: | Xiaomi Redmi 8 Battery |
| Brand: | Xiaomi Redmi |
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired |
| Capacity: | 5000 mAh |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 8 |
Xiaomi Redmi 8 Camera Glass Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 8 Charging logic board price in BD
Xiaomi Redmi 8 Display Price in Bangaldesh
| Title: | Xiaomi Redmi 8 Display |
| Brand: | Xiaomi Redmi |
| Type: | IPS LCD, 400 nits (typ) |
| Size: | 6.22 inches, 96.6 cm2 (~81.8% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~270 ppi density) |
| Protection: | Corning Gorilla Glass 5 |
Xiaomi Redmi 8 Fingerprint Scanner Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 8 Loud speaker Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 8 Motherboard Connector Flex Cable Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 8 Rear Back Camera Replacement Available
Xiaomi Redmi 8 SIM Tray Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 8A Backshell Price in Bangladesh
Xiaomi Redmi 8A Battery Price in Bangladesh
|
Xiaomi Redmi 8A Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 18W wired |
| Capacity: | Li-Po 5000 mAh, non-removable |
| Compatible Model: | Xiaomi Redmi 8A |


