Shop
Huawei Nova 5T Motherboard Connector flex cable in BD
Huawei Nova 5T Rear Back Camera Replacement Available
Huawei Nova 5T Rear Facing Camera Glass price in BD
Huawei Nova 5T SIM Tray Price in Bangladesh
Huawei Nova 6 Backshell Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 6 Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Glass/Plastic Back |
| Phone Model: | Huawei Nova 6 |
| Colour: | All Colors available |
Huawei Nova 6 Battery Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 6 Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 40W wired, 70% in 30 min |
| Capacity: | 4100 mAh |
| Compatible Model: | Huawei Nova 6 |
Huawei Nova 6 Display Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 6 Display Specifications |
|
| Display Type: | IPS LCD |
| Display Size: | 6.57 inches, 104.2 cm2 (~84.7% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~401 ppi density) |
Huawei Nova 6 SE Backshell Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 6 SE Backshell Specifications |
|
| Product Type: | Back Panel / Backshell / Back Body |
| Product Materials: | Plastic Back |
| Phone Model: | Huawei Nova 6 SE |
| Colour: | All Colors available |
Huawei Nova 6 SE Battery Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 6 SE Battery Specifications |
|
| Battery Type: | Li-Polymer, Non-Removable |
| Charging: | 40W wired |
| Capacity: | 4200 mAh |
| Compatible Model: | Huawei Nova 6 SE |
Huawei Nova 6 SE Display Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 6 SE Display Specifications |
|
| Display Type: | IPS LCD |
| Display Size: | 6.4 inches, 101.4 cm2 (~83.5% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1080 x 2310 pixels (~398 ppi density) |
Huawei Nova 7 5G Display Price in Bangladesh
|
Huawei Nova 7 5G Display Specifications |
|
| Display Type: | OLED |
| Display Size: | 6.53 inches, 102.9 cm2 (~86.3% screen-to-body ratio) |
| Resolution: | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~403 ppi density) |


